Interpretace aneb jak nadchnout návštěvníky

O lásce k místům a klíči k srdci návštěvníků - online kurz

"Základem dobré interpretace je nikoliv instruktáž, ale provokace." (Freeman Tilden)

Jak nadchnout návštěvníka? Jak připravit dobrou expozici, stezku, prohlídku nebo letáček? Klíčem k srdci návštěvníků je dobrá interpretace. Propojuje témata, která chceme předat s tím, na čem našim návštěvníkům záleží a o čem sní.

Jaké závěry vzešly z milionů hodin přímé práce s návštěvníky, evaluačních výzkumů a odborných debat v Americe, Británii a dalších zemích? A jak je můžeme využít i v podmínkách České republiky?

Na interaktivním semináři se dozvíte, jaké jsou ty nejdůležitější principy a trendy v interpretaci místního dědictví. Seznámíte se s jednoduchými tipy, díky kterým budou mít vaše produkty "šťávu". Těšit se můžete na sdílení, aktivní zapojení a praktické úkoly a ukázky.

Obsah kurzu:

  • Hlavní principy dobré interpretace a jejich využití v praxi
  • Jak najít a dobře naformulovat sdělení, které návštěvníky osloví
  • Příklady dobré praxe v interpretaci
  • Jaká forma interpretace (expozice, průvodce, naučná stezka, letáček, hledačka, atd.). je vhodná pro vaši organizaci
  • Interpretační tipy a triky dle vašich potřeb

Na semináři budou využity neformální vzdělávací metody, těšit se můžete na aktivní zapojení a práci s tématem.

Seminář doporučujeme všem pracovníkům muzeí, science center, galerií, CHKO, návštěvnických středisek, informačních center. Zkrátka všech institucí, ve kterých pomáháte lidem "objevovat svět".

Termín: jaro 2022 nebo na přání ( napište na info@travelbakers.cz)

Kurz se uskuteční online na platformě Zoom. Stačí dle návodu nainstalovat zdarma program Zoom.

Čas:  9.00 - 13.00

Cena: 1 850 Kč


Školitelka

Mgr. Barbora Dvořáková

Vzdělávání a interpretaci se věnuje přes 15 let. Ve Sdružení TEREZA se zabývala environmentální výchovou a místně zakotveným učením. Získala zde řadu zkušeností při přímé práci s dětmi, studenty vysokých škol i pedagogy a řízením projektů. Následně strávila rok na stáži ve Velké Británii, kde rozvíjela několikrát oceněný mezinárodní projekt Krajina za školou. Spolupracovala také s místními muzei a podílela se na přípravě letní kampaně bristolské zoo. Ve společnosti Centre for Modern Education se dále věnovala inovativním formám vzdělávání, mimo jiné v prostředí muzeí. Se svým týmem připravila kompletní vzdělávací obsah pro výstavu Národního muzea Příběh planety Země. Dále se podílela například na libretech nových expozic Národního zemědělského muzea, tvorbě libreta vznikající expozice Domu přírody Brd, projektu Za vědou a vzděláváním do muzea, rozvoji badatelských metod v muzeích a školách a řadě dalších. Od roku 2018 je na volné noze a věnuje se vzdělávání a interpretaci. Je členkou Sdružení pro interpretaci místního dědictví a celoevropské sítě Interpret Europe. Více na www.interpretujsvet.cz

Předběžná přihláška na kurz 

Podmínky školení: kurz se otevírá od min 8 osob nebo dle specifikace

Storno podmínky: 14 dnů před kurzem - vrácení celé částky, 13 - 8 dnů před kurzem - storno 50%, 7 dnů před kurzem - storno 100%.

Kurz na přání: vytvoříme, přijedeme za vámi, odpřednášíme