Interpretace aneb jak nadchnout návštěvníky

online kurz

"Základem dobré interpretace je nikoliv instruktáž, ale provokace." (Freeman Tilden)

Dobrá interpretace je klíčem k srdci návštěvníka. Propojuje témata, která chceme předat s tím, na čem našim návštěvníkům záleží a o čem sní.

Ve Spojených státech se více než půl století věnují intenzivnímu výzkumu toho, jak pracovat s návštěvníky kulturních i přírodních památek.

Přijďte se i vy seznámit s tím, co nejzásadnějšího tento výzkum přinesl, ať nemusíte objevovat Ameriku :-)

Obsah kurzu:

  • Hlavní principy dobré interpretace a jejich využití v praxi
  • Jak najít a dobře naformulovat sdělení, které návštěvníky osloví
  • Příklady dobré praxe v interpretaci
  • Jaká forma interpretace (expozice, průvodce, naučná stezka, letáček, hledačka, atd.). je vhodná pro vaši organizaci
  • Interpretační tipy a triky dle vašich potřeb

Na semináři budou využity neformální vzdělávací metody, těšit se můžete na aktivní zapojení a práci s tématem.

Seminář doporučujeme všem pracovníkům muzeí, science center, galerií, CHKO, návštěvnických středisek, informačních center. Zkrátka všech institucí, ve kterých pomáháte lidem "objevovat svět".

Termín:  podzim 2022 ( online kurz ZOOM)

Kurz se uskuteční online na platformě Zoom. Stačí dle návodu nainstalovat zdarma program Zoom.

Čas:  9.00 - 13.00

Cena: 1 850 Kč


Školitelka

Mgr. Barbora Dvořáková

Vzdělávání a interpretaci se věnuje přes 15 let. Ve Sdružení TEREZA se zabývala environmentální výchovou a místně zakotveným učením. Získala zde řadu zkušeností při přímé práci s dětmi, studenty vysokých škol i pedagogy a řízením projektů. Následně strávila rok na stáži ve Velké Británii, kde rozvíjela několikrát oceněný mezinárodní projekt Krajina za školou. Spolupracovala také s místními muzei a podílela se na přípravě letní kampaně bristolské zoo. Ve společnosti Centre for Modern Education se dále věnovala inovativním formám vzdělávání, mimo jiné v prostředí muzeí. Se svým týmem připravila kompletní vzdělávací obsah pro výstavu Národního muzea Příběh planety Země. Dále se podílela například na libretech nových expozic Národního zemědělského muzea, tvorbě libreta vznikající expozice Domu přírody Brd, projektu Za vědou a vzděláváním do muzea, rozvoji badatelských metod v muzeích a školách a řadě dalších. Od roku 2018 je na volné noze a věnuje se vzdělávání a interpretaci. Je členkou Sdružení pro interpretaci místního dědictví a celoevropské sítě Interpret Europe. Více na www.interpretujsvet.cz

Předběžná přihláška na kurz 

Podmínky školení: kurz se otevírá od min 8 osob nebo dle specifikace

Storno podmínky: 14 dnů před kurzem - vrácení celé částky, 13 - 8 dnů před kurzem - storno 50%, 7 dnů před kurzem - storno 100%.

Kurz na přání: vytvoříme, přijedeme za vámi, odpřednášíme